Ocena parametryczna jednostek naukowych 2013-2016: kategoria A dla WFCh (propozycja KEJN)

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) przeprowadził kompleksową ocenę jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych. Przewodniczący KEJN wystąpił z wnioskiem do Ministra o przyznanie Wydziałowi Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie kategorii A.

Warto podkreślić, że w kryterium "Osiągnięcia naukowe i twórcze" (w którym oceniane są głównie publikacje naukowe), który stanowi 65% całej oceny, najlepszym wydziałem w swojej grupie okazał się Wydział Filozofii Chrześcijańskiej. W innym kryterium - efekty praktyczne - WFCh zajął 2. miejsce wśród jednostek w grupie oceny.

W nowej ocenie parametrycznej brano pod uwagę cztery podstawowe kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej.

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/wyniki-kompleksowej-oceny-jakosci-dzialalnosci-naukowej-lub-badawczo-rozwojowej-jednostek-naukowych-2017.html